Dyrektor SA w Krakowie Andrzej P. został w piątek - decyzją rzeszowskiego sądu rejonowego - aresztowany na dwa miesiące. P. jest jednym z pięciorga podejrzanych w śledztwie dotyczącym przywłaszczenia ponad 10 mln zł na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Sądu Rejonowego w Rzeszowie Alicja Kuroń, Andrzej P. został aresztowany do 11 lutego 2017 r. Decyzja sądu zapadła na posiedzeniu niejawnym.

Jest to trzecia aresztowana osoba w tej sprawie. Do południa w piątek sąd zadecydował o aresztowaniu także na dwa miesiące: dyrektora Centrum Zakupów dla Sądownictwa Marcina B. oraz Jarosława T.

Posiedzenia aresztowe dwóch pozostałych podejrzanych: Katarzyny N. i głównej księgowej SA w Krakowie Marty K. nadal trwają.

Reklama

W czwartek wieczorem o aresztowanie wszystkich pięciorga podejrzanych w tym śledztwie wystąpiła Prokuratura Regionalna w Rzeszowie, prowadząca to śledztwo. Są to: dyrektor SA w Krakowie Andrzej P., główna księgowa tego sądu Marta K. i dyrektor Centrum Zakupów dla Sądownictwa Marcin B., którzy – według ustaleń prokuratury – odgrywali wiodącą rolę w przestępczym procederze, oraz dwie osoby z firm, które miały wykonywać zlecenia na rzecz sądu - Katarzyna N. i Jarosław T.

Od chwili wpłynięcia wniosków sąd ma 24 godziny na podjęcie decyzji w tej sprawie.