"W dniu wczorajszym Adam Słomka wraz z ok. 30 osobami na terenie poczekalni biura przepustek przy Areszcie Śledczym w Warszawie-Mokotowie deklarował poparcie dla Zygmunta Miernika i postulował o jego uwolnienie z jednostki penitencjarnej" - poinformowała PAP Pęconek.

W związku z tym - dodała dyrektor jednostki powiadomił najbliższy komisariat policji. Podjęte działania mediacyjne, prowadzone przez policyjny zespół antykonfliktowy, do tej pory nie przyniosły żadnego skutku.

"Obecnie na terenie poczekalni przebywa 12 osób. Podjęto decyzję o pozostawieniu ww. osób na terenie poczekalni zabezpieczając jednocześnie możliwość bezpiecznej realizacji wszystkich zadań statutowych jednostki. Cały czas trwają negocjacje mające skutkować opuszczeniem przez protestujących terenu poczekalni biura przepustek" - podała rzeczniczka.

Reklama

Miernik odsiaduje karę 10 miesięcy więzienia, na którą w kwietniu br. W drugiej instancji skazał go warszawski sąd okręgowy za rzucenie tortem w sędzię zajmującą się sprawą Czesława Kiszczaka. Po ogłoszeniu tego wyroku w I instancji Miernik był też ukarany za ciężkie znieważenie sędzi w czasie uzasadniania orzeczenia. (PAP)