Prawo i Sprawiedliwość przedstawi propozycje uporządkowania działań opozycji, kiedy będą one gotowe - powiedziała we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek, pytana o wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego. Jak dodała ewentualne propozycje nie będą "niczym nowym".

Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym radiowej Trójce zapowiedział "uporządkowanie działań opozycji".

"Z naszej strony na pewno będą próby doprowadzenia do pewnego uporządkowania działań opozycji, chociaż znów się obawiam, że to będzie potraktowane jako niedanie opozycji pewnych przywilejów, bo w wielu krajach, nie tylko Anglii, opozycja jest zinstytucjonalizowana, tylko właśnie jako próbę ograniczenia demokracji" - powiedział szef PiS.

"Niemniej takie propozycje za jakiś czas przedłożymy. I to będą propozycje dążące do tego, by ten naturalny w demokracji spór polityczny przebiegał tak jak powinien przebiegać, a nie tak jak jest to w tej chwili. Ale warunkiem tego jest przyjęcie przez tę drugą stronę - która jest w tej chwili w opozycji - że ta nasza strona może rządzić. Proszę pamiętać, że od przemówienia Donalda Tuska o moherowych beretach jest jasne, że tamta strona tego nie akceptuje" - dodał Kaczyński.

Pytana we wtorek przez dziennikarzy w Sejmie o zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego rzeczniczka PiS odpowiedziała: "będziemy o tym mówić wtedy, kiedy propozycje będą gotowe". "Kiedy propozycje będą gotowe, będziemy mogli je przedstawić nie tylko państwu, ale przede wszystkim opozycji" - podkreśliła Mazurek.

Jak dodał propozycje, które ewentualnie przedstawi PiS opozycji nie będą "niczym nowym". "Są to rozwiązania, które funkcjonują w świecie" - powiedziała Mazurek.