Trudny początek i stabilizacja, czyli pół roku e-Doręczeń w urzędach

1 stycznia 2025 r., czyli po ponad 1,5 tys. dni od uchwalenia ustawy o doręczeniach elektronicznych, zaistniał w Polsce obowiązek stosowania e-Doręczeń przez większość podmiotów publicznych. Z perspektywy I półrocza funkcjonowania publicznych e-Doręczeń warto dokonać krótkiego podsumowania.

Według danych udostępnionych przez Centralny Ośrodek Informatyki (COI) w ciągu sześciu miesięcy założono ponad 900 tys. adresów do doręczeń elektronicznych (ADE), w konsekwencji czego prawie potroiła się globalna liczba ADE, wynosząca aktualnie ponad 1,4 mln (dane na 30 czerwca 2025 r.). Największą grupę użytkowników posiadających ADE stanowią osoby fizyczne – ponad 670 tys. W ciągu pół roku nastąpił tu dwukrotny wzrost. Jeszcze bardziej, bo ponad dziesięciokrotnie, wzrosła liczba ADE założonych przez podmioty niepubliczne – obecnie ponad 260 tys.

Pozostało 95% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png