Postulaty Koalicji Obywatelskiej i PSL, by wprowadzić zasadę jednego gospodarza w regionie, w praktyce stanowią dobre usprawiedliwienie dla obecnej władzy. Może umocnić wojewodów kosztem marszałków
Postulat ugrupowań opozycji tylko z pozoru wydaje się zbieżny. Jak wynika z naszych rozmów z politykami Platformy Obywatelskiej, myślą oni o tym, by połączyć funkcję wojewody i marszałka – z tym że pozostałaby nazwa „wojewoda”. – Nazwa jest zresztą drugorzędna, marszałek i tak wprowadza dziś w błąd, gdyż mamy marszałków Sejmu czy Senatu. Ważne jest jednak, by nowy wojewoda wybierany był w regionie, a nie przez rząd – mówi poseł PO Jan Grabiec.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.