Wybory Samorządowe 2018: Jeden gospodarz w regionie? Opozycja daje PiS alibi

urzędnik
Postulat ugrupowań opozycji tylko z pozoru wydaje się zbieżny. Jak wynika z naszych rozmów z politykami Platformy Obywatelskiej, myślą oni o tym, by połączyć funkcję wojewody i marszałka – z tym że pozostałaby nazwa „wojewoda”. ShutterStock
12 września 2018

Postulaty Koalicji Obywatelskiej i PSL, by wprowadzić zasadę jednego gospodarza w regionie, w praktyce stanowią dobre usprawiedliwienie dla obecnej władzy. Może umocnić wojewodów kosztem marszałków

3634130-u7654egraf20a4wojewodztwa20-c-p.jpg

Postulat ugrupowań opozycji tylko z pozoru wydaje się zbieżny. Jak wynika z naszych rozmów z politykami Platformy Obywatelskiej, myślą oni o tym, by połączyć funkcję wojewody i marszałka – z tym że pozostałaby nazwa „wojewoda”. – Nazwa jest zresztą drugorzędna, marszałek i tak wprowadza dziś w błąd, gdyż mamy marszałków Sejmu czy Senatu. Ważne jest jednak, by nowy wojewoda wybierany był w regionie, a nie przez rząd – mówi poseł PO Jan Grabiec.

Pozostało 99% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png