Autopromocja

Prawie 285 mln zł dotacji dla kreatywnej kultury z KPO

pieniądze
W ramach KPO przeznaczono też granty i stypendia na rozwój kulturyShutterStock
21 maja 2025

Od 16 do 30 czerwca 2025 r. trwać będzie drugi nabór do „Programu wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju”, realizowanej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO, inwestycja A2.5.1). Wsparcie udzielane jest w dwóch formach – dotacji oraz stypendiów.

Oba konkursy w ramach programu organizuje Narodowy Instytut Muzyki i Tańca z siedzibą w Warszawie, który ma status tzw. jednostki wspierającej. Beneficjentami dotacji mogą być m.in. państwowe lub samorządowe instytucje kultury; organizacje pozarządowe, zaś o stypendia mogą starać się np. twórcy, artyści, animatorzy, edukatorzy i naukowcy.

Kto i na co może otrzymać dotację w programie KPO dla kultury

Granty mają wspomóc m.in. „realizację projektów służących rozpowszechnianiu osiągnięć kulturalnych oraz zwiększeniu znaczenia kultury w życiu społecznym, w tym za pomocą narzędzi i zasobów internetowych”.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.