Interfejs do bazy odpadów będzie uszczelniany

śmieci
<p>Od 1 stycznia ewidencja odpadów w BDO ma się odbywać wyłącznie elektronicznie.</p>shutterstock
4 stycznia 2021

Swoboda dokonywania operacji przez interfejs API będzie stopniowo ograniczana – zapewnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. 

Jak informowaliśmy, luki w nakładce służącej firmom zewnętrznym do komunikowania ich systemów z bazą danych o odpadach (BDO) umożliwiają wirtualne podrzucanie śmieci (DGP nr 254/2020 r. „Dziurawa baza danych o odpadach”). Jeśli firma przygotowująca tę nakładkę nie wprowadzi odpowiednich zabezpieczeń, podmiot, który wystawia kartę przekazania odpadów (KPO), może także zatwierdzić ich odbiór. Oznacza to, że możliwe jest podrzucenie odpadów w systemie innemu podmiotowi – celowe lub przypadkowe.

Pozostało 67% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png