W czerwcu rodzice przedszkolaków zapłacą podwójną stawkę za opiekę nad dziećmi w przedszkolach. To dlatego, że duża część placówek zdecydowała się pobrać opłatę za dodatkową opiekę nad dziećmi, czyli za każdą ponadnormatywną godzinę (darmowych jest tylko pięć) z góry.
Normalnie rodzice powinni ją zapłacić dopiero po zakończeniu miesiąca, kiedy będzie wiadomo, ile faktycznie czasu dziecko spędziło w placówce.
Jednak teraz dyrektorzy obawiają się, że rodzice mogą zapomnieć o zapłacie należności, gdy zaczną się wakacje, szczególnie gdy dziecko przestaje być przedszkolakiem, a od jesieni zaczyna być uczniem. – Decyzję o wcześniejszym pobraniu opłaty za czerwiec podjęliśmy dla dobra rodziców. Chcemy oszczędzić im drogi do nas w lipcu – tłumaczy Agnieszka Jędrysiak, dyrektor Przedszkola nr 269 w Warszawie.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.