Autopromocja

Chomikuj.pl uciekł wydawcom na Cypr

5 października 2010

Portal oskarżany o wspieranie piractwa komputerowego zastosował prosty wybieg i po cichu zmienił właściciela. Tajemnicza spółka, do której teraz należy, ma swoją siedzibę w Nikozji. Wydawnictwa będą miały kłopot z dochodzeniem swoich praw.

„Operatorem Portalu Chomikuj.pl jest spółka FS File Solutions Limited z siedzibą w Nikozji, Suite 4A, 4 Georgios Seferis Street, Ayioi Omologytes” – informuje nowy regulamin serwisu, który obowiązuje od 30 września. Choć spółka Team Solutions, jak dowiedział się „DGP”, pozbyła się portalu już 1 września, nie chwaliła się tą zmianą. Nowy inwestor jest zupełnie nieznany na internetowym rynku.

– To prosty wybieg: po to zakłada się firmę na Cyprze, by nie udostępniać informacji o właścicielach, dochodach spółki, a i przed polskim wymiarem sprawiedliwości łatwiej będzie się tam schronić – tłumaczy Andrzej Garapich, prezes Polskich Badań Internetu.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.