Chcemy reprytwatyzacji

Stosunek Polaków do reprywatyzacji [BADANIE]
Stosunek Polaków do reprywatyzacji [BADANIE]Dziennik Gazeta Prawna
12 września 2016

Prawie połowa Polaków (48 proc.) uważa, że parlament powinien przyjąć ustawę reprywatyzacyjną - wynika z sondażu DGP na panelu badawczym Ariadna. Przeciwników ustawy jest ponad dwa razy mniej. 30 proc pytanych nie ma zdania w tej sprawie.

Mimo wszystko wyniki badań zaskakują. Reprywatyzacja nie była nigdy popularnym tematem, tym bardziej, że krąg osób, które potencjalnie mogłyby na niej skorzystać jest niewielki. Wynik sondażu oznacza, że nagłośnienie nieprawidłowości związanych z procesami zwrotu majątków i wynikły z tego polityczny kryzys w Warszawie mogły przekonać ankietowanych, że problem powinien zostać raz na zawsze przecięty uchwaleniem przez parlament specjalnej ustawy.

Pozostało 78% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png