Martwe prawo o petycjach. W urzędach nowe prawo się nie przyjęło

Umowa
Zgodnie z ustawą petycje mogą składać osoby fizyczne, prawne oraz tzw. ułomne osoby prawneShutterStock
13 stycznia 2016

Ustawa miała zaktywizować obywateli i urzędników. Jednak administracja nie promuje tego rozwiązania na swoich stronach internetowych. Zgłoszonych spraw jest więc niewiele.

2426846-niewykorzystany-potencjal.jpg
Niewykorzystany potencjał

Od 6 września 2015 r. obowiązuje ustawa o petycjach (Dz.U. z 2014 r. poz. 1195). Równie dobrze mogłoby jej jednak nie być. Jeden jej przepis, a konkretnie art. 13 ust. 2, który stanowi, że sposób załatwienia petycji nie może być przedmiotem skargi, powoduje, że urzędnicy nowe prawo całkowicie lekceważą.

Pozostało 99% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png