Skarga spółki po jej rozwiązaniu podlega odrzuceniu przez sąd

10 marca 2015

Byłem wspólnikiem spółki cywilnej. W związku z niekorzystną decyzją naczelnika urzędu skarbowego, a następnie dyrektora izby skarbowej ja i pozostałych dwóch eksuczestników tejże spółki planujemy wnieść skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Napisałem „eksuczestników”, ponieważ spółkę właśnie rozwiązaliśmy. Czy i jak w tej sytuacji możemy zaskarżyć tę decyzję naczelnika urzędu skarbowego? Czy jako skarżącego możemy wskazać spółkę cywilną?

Z opisu problemu wynika, iż wspólnicy rozwiązali spółkę cywilną jeszcze przed wniesieniem skargi do sądu I instancji. Musi być ona zatem podpisana przez wszystkich byłych już uczestników tejże spółki. Gdyby jednak zechcieli oni udzielić adwokatowi pełnomocnictwa do sporządzenia tejże skargi, a następnie do występowania przed wojewódzkim sądem administracyjnym w postępowaniu wywołanym jej wniesieniem, to wszyscy ekswspólnicy zobligowani byliby do podpisania dokumentu pełnomocnictwa. Powinni oni również dopilnować, aby pełnomocnictwo obejmowało umocowanie do reprezentowania byłych uczestników podmiotu, nie zaś nieistniejącej już s.c. W przeciwnym wypadku skarga podlegałaby odrzuceniu.

Pozostało 62% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png