Znaki towarowe: Prostsza ochrona wspólnotowych oznaczeń

Symbol znaku towarowego
W sytuacji pojawienia się na rynku podróbek, to licencjobiorca jest szczególnie zainteresowany przeciwdziałaniem naruszeniuShutterStock
24 lutego 2016

Umowy licencyjne na korzystanie ze wspólnotowych znaków towarowych (skutecznych na terytorium całej Unii Europejskiej) umożliwiają posługiwanie się takim oznaczeniem przez osoby inne niż właściciel znaku.

Z tego względu stanowią główne narzędzie dystrybucji oznaczonych nim towarów i usług. W wielu przypadkach to licencjobiorca, zobowiązany do uiszczania opłat licencyjnych na rzecz właściciela znaku, ponosi ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej. Nic zatem dziwnego, że w sytuacji pojawienia się na rynku np. towarów lub usług konkurenta oznaczonych myląco podobnym znakiem towarowym, licencjobiorca może być szczególnie zainteresowany przeciwdziałaniem naruszeniu prawa do znaku lub uzyskaniem odpowiedniej rekompensaty.

Pozostało 88% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.