Czy utrata prawa wybieralności Kamińskiego i Wąsika jest definitywna?

Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik
Czy utrata prawa wybieralności Kamińskiego i Wąsika jest definitywna?PAP / Marcin Obara
18 stycznia 2024

Prezydent Andrzej Duda konsekwentnie stoi na stanowisku, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, którzy przebywają obecnie w więzieniu na skutek skazania ich przez sąd za przekroczenie uprawień, nigdy swoich poselskich mandatów nie utracili. Dlaczego? Otóż dlatego, że nieprzerwanie od 2015 r. są objęci aktem prezydenckiej łaski.

Odmiennego zdania niż głowa państwa jest prof. Paweł Daniluk z Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, a swoją opinię wywodzi nie tylko z kodeksu wyborczego, lecz wprost z ustawy zasadniczej.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png