Mniej osób korzysta z programów dożywiania. Powód? 500 plus i niskie bezrobocie

Szkolna stołówka
Dzięki wzrostowi zatrudnienia sytuacja materialna Polaków poprawia się na tyle, że maleje odsetek osób, które korzystają z systemu pomocy społecznej.ShutterStock
7 listopada 2016

Spada liczba osób objętych programem dożywiania. Powód: pieniądze z 500+, które idą na obiady dla dzieci, oraz niskie bezrobocie.

– Porównując trzeci kwartał 2015 r. i 2016 r., zaobserwowaliśmy, że liczba osób korzystających z programu dożywiania spadła o blisko 30 proc., z 14,6 tys. do 10,1 tys. – mówi Maciej Homis, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinie.

Pozostało 88% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png