Od października mam podjąć studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pochodzę z Egiptu i w Polsce będę przebywać na podstawie wizy studenckiej. Poza nauką chciałabym także w trakcie roku akademickiego pracować w Polsce. Znajomi studiujący nad Wisłą twierdzą jednak, że w takiej sytuacji potrzebne jest zezwolenie na pracę. Czy to prawda – pyta Nada
Do niedawna tak rzeczywiście było. Studenci przebywający w naszym kraju na podstawie wiz mogli pracować bez zezwolenia tylko w czasie trzech miesięcy wakacyjnych. Praca przez dłuższy okres mogła być wykonywana jedynie na podstawie zezwolenia, dotyczącego tylko konkretnego stanowiska pracy, o które musiał wystąpić pracodawca studenta. Przez cały rok mogli być zatrudnieni bez zezwolenia na pracę wyłącznie ci obcokrajowcy, którzy posiadali pozwolenie na pobyt czasowy.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.