PiS chce specjalnej "policji zatrudnienia" do walki z szarą strefą na rynku pracy

4 stycznia 2013

Poseł Stanisław Szwed z PiS wystąpił do Ministerstwa Pracy z interpelacją, w której pytał, czy resort rozważa powołanie policji zatrudnienia. Byłaby to odrębna służba, która walczyłaby z nielegalną pracą. Jego zdaniem ta ostatnia obecnie jest nagminna.

Rząd nie widzi takiej potrzeby. W odpowiedzi na interpelację Jacek Męcina, wiceminister pracy, przypominał, że do 2007 r. funkcjonowały oddzielne służby zajmujące się kontrolą legalności zatrudnienia, ale ich kompetencje zostały przekazane do Państwowej Inspekcji Pracy (PIP). Celem tego zabiegu miało być zwiększenie efektywności kontroli i zmniejszenie liczby organów nadzorujących pracodawców. Ministerstwo nie przewiduje zmian w tym zakresie.

Pozostało 87% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png