Coraz trudniej o awans w administracji

Mianowania w urzędach
Mianowania w urzędachDGP
8 stycznia 2014

Osoby z potwierdzonymi kwalifikacjami to tylko kilka procent ogółu zatrudnionych w urzędach. Rząd utrudnia dostanie się do tej elity.

1240055-zielinski-wojciech-wg-0037-fot-wojtek-gorski.jpg
Wojciech Zieliński, zastępca dyrektora departamentu służby cywilnej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Od stycznia pracownicy administracji rządowej mogą zgłaszać się do postępowania kwalifikacyjnego na urzędnika mianowanego. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, uzyskanie takiej nominacji nie będzie łatwe. Na przeszkodzie po raz kolejny staje niewielki limit mianowań, który wynosi zaledwie 200 osób. W poprzednich latach zdarzało się, że był on nawet 10 razy wyższy. Kandydaci z roku na rok muszą też wnosić coraz wyższą opłatę za postępowanie. I muszą prosić dyrektora generalnego o złożenie podpisu pod zgłoszeniem.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png