Osoby z potwierdzonymi kwalifikacjami to tylko kilka procent ogółu zatrudnionych w urzędach. Rząd utrudnia dostanie się do tej elity.
Od stycznia pracownicy administracji rządowej mogą zgłaszać się do postępowania kwalifikacyjnego na urzędnika mianowanego. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, uzyskanie takiej nominacji nie będzie łatwe. Na przeszkodzie po raz kolejny staje niewielki limit mianowań, który wynosi zaledwie 200 osób. W poprzednich latach zdarzało się, że był on nawet 10 razy wyższy. Kandydaci z roku na rok muszą też wnosić coraz wyższą opłatę za postępowanie. I muszą prosić dyrektora generalnego o złożenie podpisu pod zgłoszeniem.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.