Łatwiejsza wypłata z FGŚP po upadłości

10 stycznia 2014

Senatorowie chcą zmienić przepisy dotyczące upadłości przedsiębiorstw, które ograniczają możliwość występowania przez zatrudnionych w oddziałach zagranicznych firm, gdy te są likwidowane, o wypłaty z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP).

 Na posiedzeniu senackich komisji ustawodawczej oraz rodziny i polityki społecznej, odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. Senatorowie przyjęli go z autopoprawką i skierowali do dalszych prac legislacyjnych.

Pozostało 85% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png