Eksperci nie są zgodni, czy pomysł wprowadzenia specjalnego okienka do obsługi bezrobotnych, którzy chcą tylko posiadać tytuł ubezpieczenia zdrowotnego, sprawdzi się w praktyce.
Takie osoby nie będą już musiały rejestrować się w urzędzie pracy ani korzystać z „przymusowej” pomocy oferowanej im przez pośredniak. Udadzą się do tej instytucji wyłącznie po to, by skorzystać z usług osoby dokonującej zgłoszeń do ubezpieczenia zdrowotnego w ramach wyodrębnionego „okienka”. Takie jest założenie zmian zaproponowanych przez Ministerstwo Pracy w ustawie z 24 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 164, poz. 1027 ze zm.).
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.