Strażnicy więzienni po ukończeniu 50. roku życia przejdą testy sprawnościowe

26 czerwca 2015

Osoby pełniące służbę w więziennictwie będą musiały przechodzić egzaminy sprawnościowe również po ukończeniu 50. roku życia. Taką zmianę wprowadza projekt rozporządzenia ministra sprawiedliwości w sprawie przeprowadzania testu sprawności fizycznej w Służbie Więziennej. Z

Zmiany zasad przeprowadzania takich sprawdzianów wynikają z konieczności dostosowania aktu wykonawczego do ustawy z 28 listopada 2014 r. o komisjach lekarskich podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych (Dz.U. z 2014 r. poz. 1822). Na tej podstawie niezbędne było wprowadzenie obowiązku przeprowadzania testów sprawności fizycznej i psychicznej nie rzadziej niż raz na dwa lata. Taki wymóg wprowadzono jednak tylko wobec mundurowych pełniących służbę w wyspecjalizowanej grupie interwencyjnej chroniącej konwoje z więźniami.

Pozostało 50% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png