Barabasz: Zamiast trzynastek trzeba zlikwidować kominy płacowe dyrektorów

urzędnik
Zdaniem rozmówcy system awansu został wymyślony w celu wyciągnięcia jak najwyższych profitów dla elityShutterStock
18 listopada 2015

Dopóki nie zwalczymy w administracji wszechobecnego nepotyzmu i kolesiostwa, dopóty trudno będzie dyskutować o jakichkolwiek zmianach systemowych - przekonuje Robert Barabasz, szef Sekcji Krajowej Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej NSZZ „Solidarność”.

Co pan widzi złego w tym, aby trzynastka były włączone do funduszu wynagrodzeń?

Niech rząd zapewni swoim urzędnikom godne wynagrodzenie! Powiedzmy na poziomie przeciętnego wynagrodzenia w administracji Unii Europejskiej, a wtedy nie będziemy protestować przeciwko takiemu rozwiązaniu! Dziś większość szeregowych urzędników w Polsce, wykonujących rzetelnie i odpowiedzialnie swoją pracę, otrzymuje żenująco niskie wynagrodzenie. Kwota 2200 – 2500 zł brutto wystarcza do połowy miesiąca. Ponadto jestem przekonany, że jeśli ten pomysł wejdzie w życie, pociągnie za sobą likwidację trzynastek w całej budżetówce.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.