Firmy bez ulg w opłacaniu składek młodych pracowników

6 listopada 2013

Rząd nie poparł propozycji wprowadzenia ulgi w opłacaniu składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych za zatrudnienie bezrobotnych w wieku do 30. roku życia. Rozwiązania tego nie uwzględnia przyjęty wczoraj przez Radę Ministrów projekt nowelizacji ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 674 z późn. zm.).

Wprowadzeniu tej ulgi przeciwny był minister finansów. Wskazywał, że będzie to możliwe dopiero po zniesieniu przez Unię Europejską względem Polski procedury nadmiernego deficytu, co według prognoz może nastąpić dopiero za dwa lata. Zdaniem ekspertów rezygnacja stoi w sprzeczności z zapowiedziami rządu, że 2014 rok będzie rokiem młodych na rynku pracy.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png