Gościem Marcina Cichońskiego w podcaście "DGPtalk: Po stronie kultury" jest Tatiana Okupnik, piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka.

Czego sobie życzy Tatiana Okupnik?

– Dzisiaj o tym myślałam i odpowiedź jest dla mnie na tę chwilę jedna: być dla siebie łaskawą. Nie stawiać sobie poprzeczki wysoko, słuchać swojego ciała, nie zadeptywać tych momentów kiedy ono podpowiada, że nie ma siły, że nie da rady albo nie chce mu się. Bycie dla siebie łaskawą rozumiem w taki sposób, że przez lata bycia mamą, ale też wcześniej kiedy byłam na scenie, często w momentach kiedy było mi ciężko, czułam, że nie daję sobie z czymś rady, to i tak miałem z przodu napis „Daję radę, jestem silna, biegnę do przodu!”. Troszeczkę zadeptując to, co się dzieje pod spodem. To jest niewygodne, męczące. Od jakiegoś czasu pracuję nad tym, żeby być dla siebie łaskawą, nie stawiać sobie wysoko tej poprzeczki, pamiętać, że ja nie muszę wszystkiego robić, nawet jeśli wcześniej był taki plan. Po prostu słuchać siebie i nie męczyć tej Tatiany – mówi Tatiana Okupnik.

– Troszeczkę na własne życzenie przez te wiele lat byłam na stand by-u mamowym, głównie dla swoich dzieci. Wiedziałam, że wrócę do śpiewania, nie wiedziałam, kiedy to się wydarzy. Oczywiście nie zakładałam, że ta przerwa potrwa, aż siedem lat. Moje ciało, moja psyche nie było gotowe, żeby wcześniej zacząć śpiewać – dodaje Okupnik.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!

Tatiana Okupnik - piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i prezenterka telewizyjna.