Kiedy serial się kończy, wszyscy wiedzą już kim jest rzeźnik z zatoki i w zasadzie Dexter Morgan jest skazany na banicję, skazany na ucieczkę. Mamy pokazany kadry, w którym widzimy Dextera gdzieś na północy Stanów lub w Kanadzie, gdzieś gdzie jest zimno, gdzie jest śnieg, gdzie jest wspólnota drwali i gdzie może on uciec od swojej tożsamości, od swojej przeszłości.

Nowy sezon pokazuje nam Dextera Morgana w zupełnie innym świecie niż ten, który znamy z ośmiu pierwszy serii. Dexter nie mieszka na ciepłej Florydzie, nie chodzi w rozpiętych koszulach, nie podgląda pięknie opalające się ciała na plaży, ale mieszka w jednym z najzimniejszych zakątków Stanów Zjednoczonych. Cały czas jest śnieg, cały czas jest mróz, a dodatkowo akcję całego serialu osadzono w okolicach Bożego Narodzenia.

Reklama

Nagle w świcie, w którym żyje Dexter Morgan pojawia się jego syn, ten którego znamy z poprzednich sezonów. Ten, który podobnie jak ojciec ma w sobie traumę. Okazuje się także, że syn musi także radzić sobie z kimś takim, kogo na potrzeby fabuły nazwano mrocznym pasażerem.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!