W jaki sposób cyberprzestępcy wykorzystują nasz, co raz bardziej wirtualny świat? Po jakie metody sięgają cyberprzestępcy okradający banki w XXI wieku? Gośćmi Szymona Glonka w podcaście "DGPtalk: Obiektywnie o biznesie" są Piotr Kraś i Andrzej Szymczak z firmy VMware.

– Romantyczny obraz napadu na bank wygląda dzisiaj zupełnie inaczej. Dzisiaj już nikt nie ponosi tych wysokich kosztów związanych z przygotowaniem fizycznego napadu, z gromadzeniem dużej ilości sprzętu, podkopami itd. Dzisiaj się to robi w tzw. cyberprzestrzeni dlatego, że środki finansowe (nie tylko pieniądze ale i kryptowaluty, akcje) łatwiej ukraść z banku w sposób cyfrowy. Walory wartościowe można przenieść z jednego konta na drugie natychmiastowo, bez dużych ryzyk i można się jeszcze w tym cyfrowym świecie doskonale ukryć – mówi Piotr Kraś, Senior Manager Solution Engineering w VMware.

– Banki, giełdy i inne instytucje finansowe starają się ściągnąć do siebie klientów i użytkowników zapewniając im jak najszerszy i najłatwiejszy dostęp z wielu platform, czyli komputerów, komórek, z każdego miejsca gdzie Internet jest dostępny, a to jest doskonała okazja dla wszystkich cyberprzestępców – dodaje Kraś.

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka "DGPtalk: Obiektywnie o biznesie".

Pobierz aplikację upday z Google Play lub App Store!

Piotr Kraś - Senior Manager Solution Engineering w VMware
Andrzej Szymczak - Lead Solution Engineer w VMware