Szacowanie wartości referencyjnej mikro i makro elementów we włosiu koni i psów.

Pets Diag to firma z branży diagnostyki weterynaryjnej, specjalizująca się w analizie pierwiastkowej sierści zwierząt poprzez innowacyjne na skalę światową badanie EHAA. Projekt powstał przy współpracy Pets Diag ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Analiza pierwiastkowa sierści EHAA to innowacyjny projekt, wdrożony w życie dzięki ścisłej współpracy akredytowanego laboratorium diagnostycznego Lifeline Diag oraz zespołu naukowców i specjalistów w dziedzinie hodowli i żywienia zwierząt.

– Aktualnie badamy włosie koni i psów. Już w lutym chcemy wziąć udział w crowdfundingu aby zaprosić szerszą społeczność do udziału w projekcie. Chcemy pozyskać środki m.in. na rozwój i komercjalizację badań sierści kotów. Zdecydowaliśmy się na te trzy gatunki ponieważ perspektywicznie patrząc badanie jest punktem wyjścia i chcemy usługę rozwijać dalej. Docelowo chcemy tworzyć „spersonalizowane” suplementy dla zwierząt – opowiada o modelu biznesowym marki Pets Diag Marcin Maciąg, pomysłodawca i współtwórca projektu.

Technologia w służbie zwierząt

Wynik EHAA został opracowany na podstawie wyników licznych badań, wykonanych techniką optycznej spektrometrii emisyjnej ze wzbudzeniem w plazmie indukcyjnie sprzężonej na spektrometrze Optima 8000 ICP-OES firmy PerkinElmer, poddanych analizie i opracowaniu przez zespół ekspertów w dziedzinie dietetyki i biologii zwierząt.

Badanie EHAA to nieinwazyjne badanie diagnostyczne, dające najbardziej miarodajny wynik poziomów i proporcji pierwiastków odżywczych oraz toksycznych występujących w sierści.

Badanie EHAA umożliwia kontrolę i regulację równowagi biochemicznej oraz mineralnego odżywienia organizmu – czynników niezbędnych dla zdrowia i prawidłowej kondycji zwierząt.

Marcin Maciąg – pomysłodawca i współtwórca Pets Diag