Autopromocja

Tusk: jeśli będzie potrzeba podwyżki podatków, będziemy mieli odwagę powiedzieć to Polakom

25 czerwca 2009

Premier Donald Tusk powtórzył dziś zapewnienie, że jeśli będzie taka potrzeba, to latem rząd przedstawi ewentualne propozycje zmian w podatkach na lata 2010 - 2011.

Szef rządu pytany był na konferencji prasowej w Sejmie, czy propozycje rządu będą zakładać zwiększenie podatku VAT z 22 do 23 proc.

"Będziemy mieli odwagę Polakom powiedzieć, jeśli będzie potrzeba ewentualnej podwyżki podatków" - powiedział premier.

Dodał, że ze względu na "bezpieczeństwo inwestycji, pewność tego, co będzie się działo w Polsce, którą obywatele mają prawo odczuwać", rząd chce "jak najszybciej poinformować, co będzie konieczne, jeśli będzie konieczne".

"Latem Rada Ministrów przedstawi projekt ewentualnych zmian podatkowych na lata 2010 - 2011"

Tusk zapewnił, że jeszcze latem Rada Ministrów przedstawi precyzyjny projekt ewentualnych zmian podatkowych na lata 2010 - 2011. "Dzisiaj to jest ewentualność, za miesiąc powiemy jak to powinno wyglądać. Nie będziemy czekali dłużej niż tego będzie wymagało precyzyjne przeliczenie" - dodał szef rządu.

Minister finansów Jacek Rostowski powiedział we wtorek, że w tym roku rząd nie przewiduje wzrostu podatków, "ale jest jasne, że w sytuacji, w której mamy do czynienia z tak poważnym kryzysem, będziemy musieli na 2010 i 2011 zakreślić ścieżkę poprawy finansów publicznych".

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.