Nauczyciel, który przeszedł na emeryturę w czasie, gdy funkcjonowały jeszcze gimnazja, ale świadczenie dostał od szkoły podstawowej, która to gimnazjum wchłonęła, nie traci z tego powodu prawa do zwolnienia z PIT – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.
Spytała o to nauczycielka, która przeszła na emeryturę w 2013 r. i od razu zatrudniła się na pół etatu w tym samym gimnazjum. Zostało ono w 2017 r. wchłonięte przez szkołę podstawową w związku z ogólnopolską reformą edukacyjną. Tym samym kobieta stała się pracownikiem podstawówki. Szkoła ta została zobowiązana do naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych dla emerytów wygaszanego gimnazjum.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.