Świadczenie dla byłego nauczyciela gimnazjum też bez podatku

podatki
<p>Dyrektor KIS stwierdził jednak, że ono również powinno być bez podatku.</p>Shutterstock
5 grudnia 2022

Nauczyciel, który przeszedł na emeryturę w czasie, gdy funkcjonowały jeszcze gimnazja, ale świadczenie dostał od szkoły podstawowej, która to gimnazjum wchłonęła, nie traci z tego powodu prawa do zwolnienia z PIT – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Spytała o to nauczycielka, która przeszła na emeryturę w 2013 r. i od razu zatrudniła się na pół etatu w tym samym gimnazjum. Zostało ono w 2017 r. wchłonięte przez szkołę podstawową w związku z ogólnopolską reformą edukacyjną. Tym samym kobieta stała się pracownikiem podstawówki. Szkoła ta została zobowiązana do naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych dla emerytów wygaszanego gimnazjum.

Pozostało 76% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png