Ostatnie sukcesy polskich twórców gier sprawiły, że zagraniczni inwestorzy zaczynają się interesować wszystkim, co dzieje się na naszym rynku konsol. A dzieje się coraz więcej. I coraz lepiej
Pięć nagród Złotego Joysticka, porównywalnych z Oscarami w świecie filmu, dla gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” to najlepszy dowód, że produkcja ta była naszym eksportowym hitem w 2015 r. – Gra była na topie w tym roku, cały świat o niej wiedział i ta nagroda jest jedynie potwierdzeniem jej wysokiego statusu – komentuje Marcin Kosman, marketing manager CDP.pl i autor książki „Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych”. Gra była tworzona przez 3,5 roku, w sześć tygodni sprzedano 6 mln jej kopii, dając zarobić producentowi – firmie CD Projekt RED – 236 mln zł, i to bez zysków z dodatków do gry, które również cieszą się dużą popularnością.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.