Autopromocja

Pozytywne rozpoznania odwołań od egzaminu adwokackiego i radcowskiego

Student
Pozytywne rozpoznania odwołań od egzaminu adwokackiego i radcowskiegoShutterStock
3 kwietnia 2012

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pojawiła się informacja o liście osób, które odwołały się od wyników egzaminu radcowskiego i adwokackiego.

Wiele osób spośród tych, które podchodziły do egzaminu radcowskiego i adwokackiego w dniach 14 – 17 czerwca 2011 r. i nie uzyskały pozytywnego wyniku – odwołało się do komisji egzaminacyjnej.

Ministerstwo Sprawiedliwości w wyniku obowiązku wynikającego z art. 78f ust. 3 ustawy z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze (Dz. U. z 2009 r. Nr 146, poz. 1188, z późn. zm.) oraz art. 366 ust. 3 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 10, poz. 65, z późn. zm. opublikowało listę kandydatów, których odwołanie do komisji egzaminacyjnych II stopnia przy Ministrze Sprawiedliwości do spraw rozpatrywania odwołań od wyników ww. egzaminów zaprocentowało pozytywnym rozstrzygnięciem.

Nie w każdym przypadku komisje egzaminacyjne zajmujące się odwołaniami od wyników egzaminów rozstrzygają na korzyść zainteresowanego, ale jak się okazuje czasami warto przeanalizować szanse i próbować walczyć o swoje prawa.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie ms.gov.pl.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: gazetaprawna.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.