Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

7 miast Europy na weekendowy wyjazd

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Florencja Po włosku Firenze. W murach i uliczkach stolicy Toskanii można odkryć dla siebie klimat wieków minionych. Sława Florencji sięga także za Atlantyk, bo właśnie to miasto znalazło się na krótkiej liście miast, które każdy Amerykanin w Europie zwiedzić powinien. Florencja jest ikoną miejskiej gracji, o czym niech świadczy przydomek niemieckiego Drezna - dla Niemców to perła -który nazywany jest "Florencją Północy". Lista zabytków, które wymieniają przewodniki idzie w dziesiątki. Palazzo Vecchio, Porta del Paradiso czy Chiesa di Santa Reparata to zaledwie cząstka atrakcji i zabytków miasta zamieszkanego przez zaledwie 370 tys. Florentczyków (to mniej więcej tyle, co Bydgoszcz). W trakcie pobytu warto zwrócić uwagę także na polskie ślady. Do poloników zaliczane są m.in. dawne florenckie rezydencje rodziny Poniatowskich (np. przy via Ponte alle Mosse).
Florencja Po włosku Firenze. W murach i uliczkach stolicy Toskanii można odkryć dla siebie klimat wieków minionych. Sława Florencji sięga także za Atlantyk, bo właśnie to miasto znalazło się na krótkiej liście miast, które każdy Amerykanin w Europie zwiedzić powinien. Florencja jest ikoną miejskiej gracji, o czym niech świadczy przydomek niemieckiego Drezna - dla Niemców to perła -który nazywany jest "Florencją Północy". Lista zabytków, które wymieniają przewodniki idzie w dziesiątki. Palazzo Vecchio, Porta del Paradiso czy Chiesa di Santa Reparata to zaledwie cząstka atrakcji i zabytków miasta zamieszkanego przez zaledwie 370 tys. Florentczyków (to mniej więcej tyle, co Bydgoszcz). W trakcie pobytu warto zwrócić uwagę także na polskie ślady. Do poloników zaliczane są m.in. dawne florenckie rezydencje rodziny Poniatowskich (np. przy via Ponte alle Mosse). / ShutterStock
Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej