Autopromocja

Na wschodzie najwięcej nadmiarowych zgonów

Trumna
<p>Trumna</p>Shutterstock
29 grudnia 2021

Polska nadal jest w czołówce państw z największym odsetkiem nadwyżkowych zgonów. Z danych serwisu Our World in Data wynika, że w porównaniu z poprzednimi latami zmarło u nas od początku pandemii nawet 17 proc. więcej osób.

60d6ea8e-755e-4977-84ea-5de1d41892ac-graf-a6-nadwyzka-zgonow-(c)(p)-online-37330880.jpg

To, jak wyjaśniają autorzy analiz, procentowa różnica między liczbą zgonów od 1 stycznia 2020 r. a prognozowaną liczbą zgonów w tym okresie na podstawie lat poprzednich.

I choć nie jesteśmy jedyni (na podobnym poziomie plasują się m.in. Czechy, a wyprzedzają nas Bułgaria i Słowacja), to znacząco odbiegamy od państw starej Europy. W Wlk. Brytanii w tym okresie zmarło o 11 proc. osób więcej, we Francji - ok. 7 proc., w Niemczech - 4 proc. Są także państwa, jak np. Dania, które nie odczuły w ogóle zmiany.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.