Dodatkowe pieniądze pod warunkiem szybkiej restrukturyzacji – to mechanizm, który ma sprawić, że żaden szpital nie straci na zamieszaniu z podwyższeniem wycen. Dyrektorzy są jednak pełni obaw
Wprowadzenie mechanizmu 16 proc., czyli przekazanie dodatkowych pieniędzy tym szpitalom, które na skutek ostatniego zwiększenia wycen (w związku z lipcowymi podwyżkami dla personelu) nie osiągnęły wzrostu wartości umów z NFZ o 16 proc., zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Ma to zapewnić lecznicom wyrównanie. Opublikowano już zarządzenie prezesa NFZ wprowadzające to narzędzie wsparcia (weszło w życie pod koniec ubiegłego tygodnia). Okazuje się jednak, że wzbudza ono sporo kontrowersji.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.