To już przesądzone. Ministerstwo Zdrowia kolejny rok z rzędu nie wywiąże się z ustawowego obowiązku nowelizowania list leków refundowanych cztery razy do roku.
Do końca roku resortowi na pewno uda się zmienić wykazy raz. Nowe listy leków refundowanych (łącznie cztery rozporządzenia) wejdą w życie 16 listopada. Potwierdza to Piotr Olechno, rzecznik resortu zdrowia. Wcześniej datę tę zapowiedział Artur Fałek, dyrektor departamentu polityki lekowej i farmacji Ministerstwa Zdrowia.
Refundacją ma być objętych 279 nowych produktów – w tym 256 generycznych (czyli tańszych odpowiedników leków innowacyjnych i drogich). Wykazy zostały poszerzone o leki na cztery nowe jednostki chorobowe – m.in. endometriozę oraz wczesnego raka piersi w I rzucie hormonoterapii. Łącznie na listach znajdzie się 3491 produktów leczniczych.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.