Lekarz rodzinny z większymi uprawnieniami

lekarz medycyna onkolog
W projekcie przyjęto założenie, że w pierwszym roku w ramach POZ zostanie wykonanych 5 proc. liczby świadczeń wykonanych w 2017 r. w ramach AOS.ShutterStock
8 stycznia 2019

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej będzie mógł zlecić więcej badań, m.in. testy w kierunku HCV, boreliozy, określające poziom żelaza oraz witaminy D3. Jednak zdaniem środowiska medycznego przeznaczono na nie zbyt mało środków – ledwie 520 tys. zł rocznie. To 1,5 grosza na pacjenta – alarmują lekarze.

Chodzi o projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Jego głównym celem jest dostosowanie przepisów do sytuacji wynikłej z likwidacji gimnazjów – w zakresie opieki medycznej sprawowanej nad dziećmi w wieku szkolnym (wizyty patronażowe, badania bilansowe, testy przesiewowe).

Pozostało 92% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.