Constant: Francja chce dekarbonizować Europę. Kryzys energetyczny tego nie zmienia

Monika Constant
<p>Monika Constant</p>Dziennik Gazeta Prawna
8 września 2022

Czy obecny kryzys energetyczny przyspiesza dekarbonizację i zieloną zmianę czy ją spowalnia? Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu rozmawiamy z Moniką Constant, dyrektor generalną  Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. 

- Jak na razie ten kryzys nie ma większego wpływu na pewne decyzje, które zostały podjęte – mówi  Monika Constant.  - Francja jest jednym z tych krajów-motorów, które dążą do tego, żeby faktycznie dekarbonizować Europę. Jest jej o tyle prościej, że duża część, bo ponad 70 proc. energii pochodzi z energii jądrowej, więc jest to energia zeroemisyjna.

Pozostało 49% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png