Zakaz palenia węglem spadł z agendy

węgiel
węgielShutterStock
23 marca 2022

Radni sejmiku województwa mazowieckiego zdjęli z porządku obrad projekt zakazujący palenia węglem w indywidualnych źródłach ogrzewania w Warszawie od października 2023 r. (a w tzw. warszawskim obwarzanku od 1 stycznia 2028 r.). Wśród argumentów za odłożeniem projektu nowelizującego obowiązującą na Mazowszu uchwałę antysmogową pojawiły się rosnące ceny gazu i „niedobry moment historyczny”.

– Wolałbym, aby nie było w tym politycznej agendy. Mamy nadzieję, że uchwała znajdzie się na kolejnej sesji, zaplanowanej na 26 kwietnia – mówi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego (PAS). I podkreśla, iż władze Warszawy pokazywały ostatnio, że są zdeterminowane, aby zakaz dla węgla zaczął obowiązywać od początku sezonu grzewczego w przyszłym roku.

Pozostało 88% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png