Radni sejmiku województwa mazowieckiego zdjęli z porządku obrad projekt zakazujący palenia węglem w indywidualnych źródłach ogrzewania w Warszawie od października 2023 r. (a w tzw. warszawskim obwarzanku od 1 stycznia 2028 r.). Wśród argumentów za odłożeniem projektu nowelizującego obowiązującą na Mazowszu uchwałę antysmogową pojawiły się rosnące ceny gazu i „niedobry moment historyczny”.
– Wolałbym, aby nie było w tym politycznej agendy. Mamy nadzieję, że uchwała znajdzie się na kolejnej sesji, zaplanowanej na 26 kwietnia – mówi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego (PAS). I podkreśla, iż władze Warszawy pokazywały ostatnio, że są zdeterminowane, aby zakaz dla węgla zaczął obowiązywać od początku sezonu grzewczego w przyszłym roku.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.