Bardzo, bardzo długie pożegnanie z węglem

węgiel kamienny, surowce
Z perspektywy Starego Kontynentu mogłoby się wydawać, że węgiel jest skończony. ShutterStock
14 sierpnia 2018

Choć nie cieszy się on najlepszą opinią, to przez najbliższe dekady jego rola w produkcji energii na całym świecie wciąż będzie ogromna.

3529007-u7620egraf20a1220wegiel20-p.jpg

Z perspektywy Starego Kontynentu mogłoby się wydawać, że węgiel jest skończony. Belgowie pożegnali się z tym surowcem w 2016 r. wraz z zamknięciem ostatniej opalanej nim elektrowni w Langerlo. Francuzi chcą skończyć z czarnym paliwem do 2021 r., Brytyjczycy – do 2025 r., a Holendrzy – do 2030 r. W Niemczech, gdzie wciąż stanowi on ważne źródło energii (w ub.r. odpowiadał za 39,3 proc. wyprodukowanej elektryczności), proces ten może potrwać nawet do 2050 r.

Pozostało 99% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.