Relacje z meczów w pubach tylko z licencją

18 marca 2008

Właściciele pubów mogą pozwalać na oglądanie meczów piłkarskich swoim gościom tylko wtedy, gdy mają licencję od nadawcy sygnału. Umowa podpisana z ZAiKS-em nie wystarczy.

Mecze piłkarskie można oglądać np. w pubie, jeżeli właściciel lokalu wykupił odpowiednią licencję u nadawcy, który ma prawa do transmisji. Tak już było podczas poprzednich mistrzostw świata w piłce nożnej, kiedy to telewizja Polsat udostępniała takie licencje właścicielom lokali. Inaczej wygląda sprawa z meczami Ekstraklasy w Cyfrze Plus. Stacja ta nie przewiduje licencji na publiczne transmisje meczów. Oznacza to, że niektóre lokale narażają się na odpowiedzialność prawną. Wykupienie licencji w ZAiKS nie jest równoznaczne z pozwoleniem na oglądanie telewizji w miejscach publicznych.

Wspólne oglądanie

Paweł Wójcik, sekretarz redakcji Polsatu Sport zapewnia, że nie ma przeszkód, by w pubie przy piwie oglądać mecze piłkarskie. Będzie to możliwe podczas zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Pozostało 87% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381148mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.