Autopromocja

8 lipca ma być zgoda na połączenie Getin i Noble Banku

Największe banki pod względem aktywów
Największe banki pod względem aktywówDGP
8 lipca 2009

Prawdopodobnie już dzisiaj (8 lipca) nadzór finansowy wyda zgodę na fuzję Getin i Noble Banku. Dzięki temu połączenie banków kontrolowanych przez Leszka Czarneckiego może zakończyć się jeszcze przed końcem roku.

Według informacji GP głównym punktem dzisiejszego posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego będzie właśnie planowana fuzja Getin i Noble Banku. Jeśli KNF wyrazi na nią zgodę, oba banki będą mogły ruszyć ze ścisłą integracją. Kolejnym etapem jest przygotowanie emisji połączeniowej. Zgodnie z planami przedstawionymi jeszcze w styczniu przez przewodniczącego rad obu banków Krzysztofa Rosińskiego (jest też prezesem Getin Holdingu, głównego akcjonariusza obu banków), to notowany na warszawskiej giełdzie Noble Bank będzie podmiotem przyjmującym. W zamian dotychczasowi akcjonariusze Getin Banku (ponad 99,5 proc. jego akcji ma Getin Holding, kontrolowany z kolei przez znanego wrocławskiego biznesmena Leszka Czarneckiego) otrzymają za każdy swój walor 2,85 nowych akcji Noble Banku.

Po zgodzie na fuzję Noble musi jeszcze otrzymać od KNF zezwolenie na wykonywanie prawa głosów z ponad 75 proc. akcji Getin Banku. Wtedy Noble będzie mógł złożyć w Komisji memorandum informacyjne i już po wakacjach przeprowadzić emisję połączeniową, a cały proces scalania obu banków mógłby się zakończyć przed końcem tego roku. Przedstawiciele obu banków nie chcieli wypowiadać się o możliwości takiego harmonogramu jeszcze przed decyzjami KNF.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.