Ćwierć miliona w polskich centrach usług

telefon, usługi, konsument
Sposobem na poradzenie sobie z napięciami na rynku pracy może być również oferowanie bardziej skomplikowanych usług, wymagających mniej ludzi, za to o wyższych kwalifikacjachShutterStock
30 stycznia 2018

Wyzwaniem dla rozwoju branży jest to, co dzieje się na rynku pracy. I zmiany przepisów. Centra usług w Polsce zatrudniają już co najmniej ćwierć miliona osób. Do 2020 r. ich liczba ma wzrosnąć do 300 tys. – szacuje ABSL – Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych. Centra usług zajmują się księgowością, zarządzaniem zasobami ludzkimi, ale też świadczeniem usług informatycznych czy badaniami i rozwojem.

Motorem rozwoju branży są centra zagraniczne. W minionym roku zatrudnienie w nich zwiększyło się o blisko 20 tys. Sprawdziły się więc prognozy sprzed kilku miesięcy, które zakładały wzrost liczby pracowników do 220 tys. Ze wstępnych danych wynika, że powstało ponad 50 nowych centrów, które deklarują stworzenie łącznie ponad 8 tys. nowych miejsc pracy.

Pozostało 89% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.