Autopromocja

"Rodzina na swoim": jesienne kuszenie banków

Chętniej niż rok temu zaciągamy kredyty hipoteczne
Chętniej niż rok temu zaciągamy kredyty hipoteczneDGP
22 listopada 2010

Od stycznia będzie trudniej o kredyt w ramach programu „Rodzina na swoim” i o kredyt walutowy. Banki schodzą z marży, by jeszcze w tym roku przyciągnąć jak najwięcej klientów.

Banki, walcząc o klientów, tną marże i prowizje kredytów hipotecznych. Średnia marża spadła w porównaniu z lipcem o 0,34 proc. i wynosi 2,04 procent. Banki chcą przyciągnąć jak najwięcej klientów, nim w styczniu wejdą zmiany w projekcie „Rodzina na swoim” i rekomendacja S. Bo te, jak się spodziewają, mocno ograniczą popyt na kredy.

Metr za 7400 w Warszawie

Według nowych przepisów obniżone zostaną limity cen i dostępności: dofinansowywany przez państwo kredyt będą mogły uzyskać osoby do 35. roku życia na mieszkania tańsze, a więc w gorszej lokalizacji i o słabszym standardzie. Dziś w Warszawie z dopłatą budżetową (50 proc. odsetek przez 8 lat) można kupić lokal, który kosztuje nawet 8013 zł za mkw. Od stycznia będzie to już tylko ok. 7400 zł. Za takie pieniądze obecnie da się znaleźć mieszkania jedynie w dzielnicach peryferyjnych.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.