Autopromocja

Zamiast kupować mieszkania, więcej osób woli je wynajmować

Mieszkania oddane do użytkowania
Mieszkania oddane do użytkowaniaDGP
27 marca 2009

Ceny najmu mieszkań wzrosły o ok. 20 proc. Eksperci szacują, że w 2009 roku ceny najmu nadal będą rosły. Polacy najchętniej wynajmują mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni do 50 mkw.

Coraz mniej Polaków stać na zakup własnego mieszkania. Od końca 2008 roku drastycznie załamuje się rynek sprzedaży mieszkań. Deweloperzy, zachęcając do zakupu, oferują swoim klientom różnorodne promocje, np. wyposażenie kuchni. Na załamaniu rynku sprzedaży mieszkań mocno zyskuje rynek najmu.

- Zaostrzenie procedur kredytowych i ograniczenie dostępu do źródeł finansowania zakupu nieruchomości spowodowało wzrost zainteresowania najmem nieruchomości - mówi Jerzy Oleszczuk, prezes Pomorskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.