Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak oddał otrzymaną od ministra środowiska Jana Szyszki kopertę - poinformowało MSWiA na Twitterze. Moment przekazania koperty uchwyciła kamera Polsatu przed wtorkowym posiedzeniem rządu.

W czterech tweetach MSWiA napisało, że minister zwrócił korespondencję otrzymaną od Szyszki i poinformował go, że nie zwykł zapoznawać się z korespondencją przekazywaną z pominięciem drogi służbowej.

Resort zaznaczył, że jeżeli sprawa, którą we wtorek w ten sposób przekazywał minister środowiska leży w kompetencjach szefa MSWiA, to chętnie się z nią zapozna, gdy zostanie mu ona przekazana formalną drogą służbową.

Portal PolsatNews.pl napisał, że przed wtorkowym posiedzeniem rządu operator Polsatu zarejestrował, jak minister środowiska Jan Szyszko podszedł do szefa MSWiA i wręczył mu kopertę. "To jest taka... córka leśniczego - powiedział. - A to jest kamera Polsatu - odparł Mariusz Błaszczak, machając w stronę obiektywu" - opisał zdarzenie portal.

"Tak, że tutaj, mówię, niech Pan to przeczyta, dobrze? - dodał na odchodne szef resortu środowiska. - Dobrze - zapewnił Błaszczak" - przytacza portal dalszą wymianę zdań przed posiedzeniem rządu.

Po opublikowaniu nagrania Agnieszka Pomaska (PO) zapowiedziała na Twitterze, że zwróci się do szefa MSWiA o udostępnienie zawartości listu.