Janusz Palikot ma plan jak mocniej związać z Platformą Obywatelską jednego z jej założycieli, Andrzeja Olechowskiego, którego próbuje przeciągnąć na swoją stronę Stronnictwo Demokratyczne Pawła Piskorskiego - donosi "Dziennik".
Publikacja: 19 maja 2009, 00:41 Aktualizacja: 19 maja 2009, 07:45
"Rząd powinien mu teraz zaproponować stanowisko komisarza europejskiego, które Polska będzie mogła obsadzić po eurowyborach. Był szefem MSZ, świetnie się do tego nadaje"- przekonuje poseł.
Olechowski od dwóch lat nie występował publicznie pod szyldem Platformy Obywatelskiej. Postanowił zaangażować się jedynie w poparcie w eurowyborach Leny Kolarskiej - Bobińskiej startującej w Lublinie.

W Watykanie panuje wstrząs z powodu aresztowania papieskiego kamerdynera pod zarzutem kradzieży poufnych dokumentów. Skandal porównywany jest do tych z książek Dana Browna.