Rak jajnika i rak endometrium to jedne z najczęstszych nowotworów ginekologicznych u kobiet po 50. roku życia. Problem polega jednak nie tylko na późnej diagnozie. Część pacjentek w Polsce wciąż nie trafia do ośrodków, które mają największe doświadczenie w leczeniu tych chorób.
W rozmowie z dr n. med. Joanną Stanisławiak-Rudowicz, specjalistką onkologii klinicznej, rozmawiamy o tym, dlaczego tak się dzieje. Lekarka zwraca uwagę, że wiele kobiet nie jest informowanych o kolejnych etapach leczenia ani o tym, gdzie powinny być leczone. Tymczasem w przypadku nowotworów ginekologicznych ogromne znaczenie ma doświadczenie ośrodka i zespołu lekarzy.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.