Rak jajnika i endometrium: pacjentki tracą szansę na lepsze leczenie? [STAN ZDROWIA]

Rak jajnika i endometrium: pacjentki tracą szansę na lepsze leczenie?
Pacjentki tracą szansę na lepsze leczenie?Dziennik Gazeta Prawna
18 marca, 17:12
aktualizacja 18 marca, 17:23

Rak jajnika i rak endometrium to jedne z najczęstszych nowotworów ginekologicznych u kobiet po 50. roku życia. Problem polega jednak nie tylko na późnej diagnozie. Część pacjentek w Polsce wciąż nie trafia do ośrodków, które mają największe doświadczenie w leczeniu tych chorób.

W rozmowie z dr n. med. Joanną Stanisławiak-Rudowicz, specjalistką onkologii klinicznej, rozmawiamy o tym, dlaczego tak się dzieje. Lekarka zwraca uwagę, że wiele kobiet nie jest informowanych o kolejnych etapach leczenia ani o tym, gdzie powinny być leczone. Tymczasem w przypadku nowotworów ginekologicznych ogromne znaczenie ma doświadczenie ośrodka i zespołu lekarzy.

Pozostało 68% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png