Minister edukacji: Zwolnienia będą wynikać z niżu demograficznego, nie z reformy systemu

Minister edukacji Anna Zalewska, podczas briefingu prasowego po konferencji podsumowującej Ogólnopolską Debatę o Edukacji "Uczeń. Rodzic. Nauczyciel - Dobra Zmiana"
Minister edukacji Anna Zalewska, podczas briefingu prasowego po konferencji podsumowującej Ogólnopolską Debatę o Edukacji "Uczeń. Rodzic. Nauczyciel - Dobra Zmiana"PAP / Tytus Żmijewski
29 czerwca 2016

Minister edukacji Anna Zalewska pytana, ilu nauczycieli straci pracę w związku z proponowaną przez PiS reformą edukacji, odparła, że zwolnienia mogą wynikać tylko z niżu demograficznego. Uspokajała nauczycieli, że "znalazła kilka rozwiązań żeby ich zakotwiczyć. Tak, żeby byli pierwszymi, którzy przy roszadach będą zatrudniani". Zalewska podkreśliła, że niekontrolowane zwolnienia byłyby większym zagrożeniem, gdyby reformy nie przeprowadzono.

Źródło: x-news

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png