Po śmierci królowej Elżbiety II zmienią się tytuły arystokratyczne członków brytyjskiej rodziny królewskiej; żona nowego monarchy Karola III, księżna Camilla, otrzyma tytuł królowej małżonki, natomiast najstarszy syn króla William zostanie jako następca tronu księciem Walii - poinformował w piątek "Daily Mail".

William, noszący dotychczas tytuł księcia Cambridge, odziedziczył po śmierci królowej tytuł księcia Kornwalii. Syn Karola III i jego żona Kate są zatem obecnie księciem i księżną Cambridge oraz Kornwalii. Niebawem może się to jednak zmienić, ponieważ monarcha nada Williamowi tytuł księcia Walii. Ponadto William i Kate będą mogli tytułować się mianem hrabiego i hrabiny Chester - wyjaśnia brytyjski dziennik.

Dzieci drugiego z synów Karola III Harry'ego, noszącego tytuł księcia Sussex, oraz jego żony Meghan otrzymają tytuły arystokratyczne. Urodzeni odpowiednio w 2019 i 2021 roku Archie i Lilibet, czyli prawnuk i prawnuczka królowej Elżbiety II, zostają księciem i księżniczką.

Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek po południu w zamku Balmoral w Szkocji w wieku 96 lat. Na brytyjskim tronie zasiadała ponad 70 lat. W chwili jej śmierci tron objął jej najstarszy syn, książę Karol, obecnie król Karol III. (PAP)

szm/ ap/