W KPRM w poniedziałek rano trwa spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z liderami ugrupowań parlamentarnych na temat sytuacji w Ukrainie.

O tym, że w poniedziałek ma odbyć się spotkanie premiera z przedstawicielami parlamentarnych sił politycznych, dotyczące sytuacji na Ukrainie i pomocy dla uchodźców, poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

W spotkaniu uczestniczą m.in. przewodniczący PO Donald Tusk, szef klubu KO Borys Budka, liderzy Lewicy: Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń i Adrian Zandberg, lider Polski 2050 Szymon Hołownia, europoseł PSL Adam Jarubas i poseł KP Władysław Teofil Bartoszewski.

Jak mówił premier w wywiadzie dla "Wprost", na spotkaniu z opozycją chciałby poruszyć kwestię, w jaki sposób Polska mogłaby przeprowadzić zamrożenie i konfiskatę majątków rosyjskich, które znajdują się w naszym kraju.

"Trochę takich majątków u nas jest. Z jednej strony mamy konstytucyjne ograniczenia takiego działania, związane z prawem własności, a z drugiej – coraz więcej Polaków nie rozumie, dlaczego, skoro Włosi konfiskują jachty rosyjskich oligarchów, my nie możemy takich działań przeprowadzić w naszym kraju" - zauważył. "Chcemy to przeprowadzić przez Sejm i uznaliśmy, że opozycja powinna być włączona w ten proces" - dodał szef rządu.(PAP)